Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

Jak dbać o storczyki w domu?

mojmagicznydom

2925643818_7e6fd9053e_n

Storczyki to jedne z najpopularniejszych kwiatów "domowych". Są bardzo ładne, a przy tym nie wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego też tak chętnie kupujemy je do swoich domów i mieszkań. Jak dbać o te kwiaty? O czym należy pamiętać?

 

storczyk2

Przede wszystkim warto poszukać naprawdę dobrego rodzaju. Najlepiej kupować już nieco starsze – posiadające już kwiaty i odrosty. Są nieco droższe od małych roślin, ale prezentują się w każdym domu znakomicie. Storczyki nie potrzebują dużej ilości światła. Spokojnie możemy je postawić na parapecie wschodniego lub zachodniego słońca. Na pewno nic im si nie stanie, będą wciąż świeże. Jeśli chcemy dobrze troszczyć się o swoją nową roślinkę musimy ją właściwie podlewać. Regularna pielęgnacja jest istotna. Jeśli będziemy pamiętali o regularnym dostarczaniu wody będzie nam ona  pięknie rozkwitał. Kwiaty  te wystarczy podlewać raz na dwa lub trzy tygodnie. Po każdym podlaniu należy trzymać je w chłodnym miejscu.

storczyk3

Chcąc ochronić storczyki przed chorobami warto co pewien czas dobrze wierzyć pomieszczenie w jakim się one znajdują. Storczyki mogą być piękną ozdobą każdego domu. Warto jednak zdobyć jak najwięcej informacji na temat prawidłowej pielęgnacji.

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci