Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

WITAM

mojmagicznydom

2590943121_79a46eee86

Dodam coś od siebie o wnętrzach. Konkretnie chodzi o starą stodołę która to przed sześcioma laty się zawaliła. Stodoła była solidna i budowana przed wojną z kamienia, jednak z biegiem czasu zsunęła się jedna ściana, później z drugiej też zaczęły po kolei odpadać kamienie i runą dach. Nie wyburzałem jej do końca a przerobiłem w fajne miejsce do wypoczynku. 

3500662081_60b30478e4

Odbudowałem dach z łat i blachy wyciągając go o metr po za mury, ścianę która nie do końca się posypała rozebrałem i zostawiłem w formie murka na wysokości jednego metra a od murka do sufitu zrobiłem pergolę na której rośnie winogron. W miejscu zburzonej ściany jest duże wejście. W środku w rogu wybudowałem kominek. obok kominka wykonałem długą drewnianą ławę z polką na gorze na której stoją talerze szklanki sztuce …. a na przeciw narożnik drewniany wykonany ze zwykłych desek z miejscami na 16 osób oraz długi stół. Wszystko odmalowałem lakierownią na siedziska położyłem poduchy leżakowe a ściany które pozostały ozdobiłem wieczkami od starych baryłek po piwie. Podciągnęłam prąd oraz zamontowałem antenę do telewizji. Od wczesnej wiosny aż do jesieni większość imprez organizujemy tam, grille, imieniny, zjazdy rodzinne .W czasie meczów znoszę stary telewizor stawiam go na ławie i oglądam do woli z kumplami nie drażniąc żony. Jeśli jest chłodniej palimy w kominku a jak pada deszcz też nam nic nie grozi.

Atutem jest też to że miejsce te znajduje się na świeżym powietrzu w kontakcie z naturą . Moja mała córcia całe upalne lato przespała tam słodko w wózku a ja czytałem sobie gazetę i oboje nie musieliśmy się dusić w nagrzanym mieszkaniu. Szczerze każdemu polecam aby sprawił sobie takie miejsce, NO TO PA :)

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci