Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

Siłownia w domu

mojmagicznydom

NOWA SIŁOWNIA 19 STYCZNIA 2015

sika

 

Pochwalę się moim ostatnim osiągnięciem a mianowicie z zaniedbanej werandy zrobiłem sobie mini siłownię. Weranda nie była specjalnie używana, stanowiła tylko przejściowe pomieszczenie którym można było dostać się na strych. Znajdowała się tam stara kanapa i jakaś szafa z rupieciami. Ja dotychczas ławeczkę do ćwiczeń miałem w mieszkaniu ale jak przyszło dziecko na świat zaczęło brakować miejsca i musiałem ławeczkę wynieść. Mieszkam w starym domu który wyremontowałem tak by można było mieszkać a tej góry nie ruszałem. Teraz jednak wyniosłem zbędne rzeczy na sufit położyłem panele, podłogę wykonałem z troszkę twardszego materiału, przykręciłem płyty OSB i nałożyłem na nie wykładzinę. Z uwagi na to, że podczas ćwiczeń zdarza się często że sztanga spada na ziemię z dużym obciążeniem podłoga musi być solidna.

silka2

Wykładzina pełnić będzie funkcję amortyzatora. Ściany odmalowałem. Wstawiłem sobie ławeczkę, zrobiłem wieszak na sztangi, zrobiłem sobie specjalny regał gdzie ułożyłem hantle i talerze jest też rowerek stacjonarny i ławka do robienia brzuszków oraz wyciąg do sufitu. Cała aranżacja nie jest może inspirująca ale przecież liczy się pomysł i samodzielne wykonanie. Spokojnie sobie teraz mogę wyskoczyć i poćwiczyć w cieplutkim i przyjemnym pomieszczeniu a wszystko mam na miejscu i już nie muszę pędzić przez całe miasto na siłownię. Kolejnym moim pomysłem jaki w przyszłości planuje wykonać to budowa garażu, zastanawiam się na postawieniem blaszaka bo jest właściwie najtańszy co jednak w parze idzie nie jest to ładny element wystroju podwórza .

 

Bardzo mi się podobają garaże drewniane, wydaje mi się że ładnie i staranie wykonane mogą pasować do każdego domu i do każdej elewacji. Taka inwestycja jest jednak trochę kosztowna i będę zmuszony poszukać jakiegoś innego rozwiązania może takie będzie dobre http://dm-system.pl .Znając mój opór na pewno wykonam garaż którego nikt się nie powstydzi, jednak będę musiał szukać surowców na które będzie mnie stać. Na pewno napisze jeszcze jak już będę znał konkrety:)

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci