Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

Jak dbać o ogród zimą?

mojmagicznydom

3211830949_a792be68b6

Nadeszła zima i ogrody nasze zostają całkowicie zapomniane. Ja serdecznie zachęcam do zadbanie o ogród również o tej zimnej porze roku. Fajnym pomysłem jest odśnieżenie choinek jakie posiadamy, z racji tego ze są przez cały rok zielone pięknie będą się prezentować na bieli śniegu.Warto również zainteresować w bibeloty które wiążą się z zimą mikołajkami i świętami Bożego Narodzenia.

5628009192_67227a154a_b2

 

Figurki mikołajów, reniferów, elfów czy wielkie kolorowe skarpety zawsze miło się kojarzą i ładnie wyglądają. Miejmy na uwadze że w tym przypadku że nie zawsze dużo to ładnie. Jeśli posiadamy dzieci dobrze jest ulepić bałwana w widocznym miejscu dla dziecka czy wraz z nim nałożyć światełka kolorowe na drzewka. To na pewno ucieszy nasze pociechy i przy okazji nas dorosłych. Dobrze jest pomyśleć również o odśnieżaniu dachów altan i szopek ponieważ takie przeoczenie może spowodować duże straty.

8471707367_e05f2fbca5_b3

Nie zapominajmy o odśnieżaniu co robimy ze względów bezpieczeństwa ale przy odrobinie humoru można zrobić fantazyjne kręte ścieżki które też przysporzą naszemu ogrodowi fantazji.Na pewno znalazło by się jeszcze wiele innych fajnych pomysłów ale ogólnie dobrze jest dbać o nasze otoczenie cały rok. Pozdrawiam.

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci