Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

Otoczenie domu - wizytówka jego mieszkańców

mojmagicznydom

6833459150_f956225bcd

Otoczenie domu jest wizytówką jego mieszkańców. Dom w estetycznym otoczeniu świadczy o jego mieszkańcach i jest pierwszym obrazem jaki nasuwa się gościom przybyłym do nas z wizytą, dlatego należy o nie zadbać ze szczególną starannością, abyśmy stworzyli wrażenia osób gospodarnych, dbających o czystość i wykazujących troskę o estetykę otoczenia, w którym żyjemy.

481638233_77e61d8974

To pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ponieważ tworzy nasz wizerunek, z jakim będziemy postrzegani w trakcie trwania znajomości z naszymi gośćmi. "Tereny zielone" otaczające dom są równie ważne jak tynk, czy farba na ścianach naszego domu, dlatego dobrze by było, aby zostały one w odpowiedni sposób zaaranżowane. Projekt ogrodu należy dokładnie zaplanować, a nie tworzyć go przypadkowo. Należy szczegółowo przemyśleć, którą stronę zasłonimy przed słońcem wysokimi drzewkami, a którą chcemy pozostawić odsłoniętą, będzie to część, na której posadzimy trawę, kwiaty i niskie krzaki.

W naszych ogrodach chcemy się opalać, więc proponujemy południową stronę domu pozostawić odsłoniętą, a drzewka posadzić od strony północnej. Ewentualnie możemy zdecydować się na niskopienne drzewka owocowe na terenie południowym, które będą nas osłaniać przed sąsiadami, pozostawiając przy tym dostęp do nas słońcu.

teren

 

Zasadniczo pewne jest to, że "teren zielony" powinien być rzeczywiście terenem zielonym, a więc powinien zawierać jak najwięcej roślin, które tworzą najlepszą ozdobę, która jest wstanie nie tylko ładnie dekorować nasz dom, ale także jest wstanie ukryć wiele mankamentów estetycznych naszego domu. Rośliny mają to do siebie, że nigdy nie wyglądają źle i są ozdobą samą w sobie, tak więc warto je mieć. Natomiast utrzymanie ogrodu nie jest aż tak wielkim wysiłkiem, jak wiele osób sądzi i pracochłonny jest jedynie sam projekt ogrodu i jego pierwsze wykonanie, a jego eksploatacja nie powinna nastręczać większych trudności.

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci