Menu

Mój magiczny dom

Blog o projektowaniu wnętrz i ogrodów

Jak wygląda ogród jesienią?

mojmagicznydom

autumn

Informujemy Wszystkich naszych czytelników, że zawitała jesień do naszego kraju. Zmieniła się aura za oknem, nastąpiło obniżenie temperatury i przemiana kolorystyczna więdnącej z zimna przyrody.

autumn2

 O tej porze roku każdy właściciel ogrodu, tarasu z kwiatami lub choćby balkonu powinien pomóc swoim roślinom w przetrwaniu, tak by mogły na wiosnę ponownie rozkwitnąć. W tym celu rośliny sadzone w ziemi powinniśmy ubrać w ubrania zimowe, to znaczy drzewka owinąć matą bawełnianą. Pozostałe rośliny możemy pozostawić w takim stanie w jakim są, natura sama się nimi zajęła obsypując je więdnącymi liśćmi, które tworzą ciepły kożuch, który z czasem stanie się bardzo pożądanym przez rośliny nawozem. Nie należy zamiatać opadłych liści, ani gałęzi, są potrzebne tam gdzie opadły.

 autumn36

Rośliny doniczkowe ustawione w ogrodzie lub na tarasie wiosną trzeba już stamtąd zabrać i ustawić je w ciepłych wnętrzach mieszkalnych, które przy okazji ochrony roślin odzyskają swoje ekspozycje dekoracyjne. Staną się znów pachnące i estetyczne. Jedynie rośliny iglaste mają się dobrze w klimacie jesiennym, dlatego są bardzo estetycznym elementem wystroju naszych tarasów i ogrodów, nadają się także do kompozycji na balkonach. Wielu właścicieli domów wykorzystuje te rośliny z powodzeniem do aranżacji swoich ogrodów, wiedząc, że są one roślinami wytrzymałymi i odpornymi na zmiany temperatur, a zimą wyglądają pięknie, zwłaszcza w charakterze choinek wigilijnych.

© Mój magiczny dom
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci